Historia

Z AnotherMC
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Crafters.ga

Crafters powstał jako odpowiedź na odebranie Patboxowi rangi administratora na nieistniejącym już serwerze Dragonchest (EasyHC/sztuczna sieć). Oficjalne otwarcie serwera miało miejsce 28 sierpnia 2017 r. Crafters v1 i v2 były udawanymi sieciami serwerów. Crafters v3 był tylko survivalem, a v4 siecią z trybami Survival + Creative. Serwer (a zwłaszcza ostatnie tygonie v4) był jednak często pusty. Dodatkowo na wielu forach miał on negatywną opinię. To było powodem decyzji o stworzeniu nowego serwera. Crafters został zamknięty 30 listopada 2018 r., jednak jego strona jest cały czas dostępna.

Boxcraft.ga i początek Survival+

Pod koniec działania Crafters'a, Patbox wpadł na pomysł Boxcrafta. Zaczął go powoli tworzyć, szukać pluginów oraz tworzyć nowe mechaniki (Youtube). I tak minął czas aż do dnia startu. Serwer wystartował 21 grudnia 2018r. o 16:30 (start został opóźniony o 30 minut względem planowanego). Od tej chwili serwer zaczynał rosnąć i się zmieniań. Usunięto na przykład nie działający system temperatur, który jedynie przeszkadzał graczom. Na samym początku, serwer jednak miał inne plany niż aktualnie (bardziej na długą, ale nie za trudną rozgrywkę). W okolicy wersji 1.7, serwer zaczął coraz bardziej przypominać to czym jest teraz AnotherMC.

Lista wersji

Archiwalne wiki: https://boxwiki.pb4.eu/

Boxcraft.eu, czyli próba stworzenia sieci serwerów

Gdzieś na początku paźniernika, Patbox (Survival) oraz VaporeonPL (PvE/Monsters) postanowili połączyć siły i stworzyć wspólną sieć. Mniej więcej 08.10.2019 dołączył do nich również Xanter ze swoją Anarchią. Jednak w tym czasie, jedynym serwerem, na którym ktoś grał był Survival. Z tego powodu Xanter zamknął Anarchię i zamiast niej otworzył CubeSurv, czyli (wtedy) bardziej bezpośrednią konkurencję Survivala (na którą Patbox) się zgodził. O ile na początku było "dobrze", to w ekipie pojawiało się coraz więcej kłótni. W między czasie istniały też serwery Creative oraz na Modach tworzone przez Kamisa, jednak one dość szybko były zamknięte. 7 grudnia w sieci powstał nowy serwer, czyli SkyBlock prowadzony przez Calema. O ile na początku nie było większych problemów, to doświadczył on 2x usunięcia plików (przed i pod przejęciu go przez Barsadek28). Sama sieć była w złym stanie, co rozpoczęło jej rozpad.

Rozpad Boxcraft.eu

W grudniu 2019 r. serwer Monsters został zamknięty z powodu braku motywacji (oraz zachowania) jego twórcy. Pod koniec 2019 Xanter (w raz z ekipą swojego serwera) postanowili opuścić sieć Boxcraft. Wzbudziło to sprzeciw Patboxa, który po tym próbował jak najbardziej zaszkodzić Cubowi (zachowywał się też w sposób raczej nieprzemyślany). Ostatecznie mimo tego, jakoś udało mu się dogadać z Xanterem (jednak dalej wybuchały małe sprzeczki przez jakiś czas). Aktualnie dalej współpracują ze sobą, ale nie tworzą wspólnie serwerów.

sky.AnotherMC.pl (Skyblock 2.0)

Mimo rozpadu Boxcrafta, jeszcze chwilę próbowano działać jako sieć z trybem Survival oraz SkyBlock. Niestety z powodu dalszych napięć w ekipie, serwer sky.AnotherMC.pl (kontynuacja Boxcraftowego) ostatecznie oddzielił się od Anothera, poistniał chwilę i został zamknięty. Na tą chwilę Patbox nie ma zamiaru tworzyć nowego Skyblocka.

Nowa nazwa: AnotherMC oraz Survival 2.0

Zdjęcie pokazujące początkowy stan serwera AnotherMC 2.0

Po rozpadzie Boxcrafta, Patbox postanowił zmienić nazwę serwera na coś nowego. I tak przez wiele pomysłów nowej nazwy, ostatecznie wybrano AnotherMC.pl. Sama wersja 2.0 była bazowana na nie wydanej aktualizacji 1.11.0, jednak usunięto i przebudowano wiele jej elementów. Serwer coraz bardziej jest rozbudowywany, aa jego przyszłość wygląda obiecująco :)