Slimefun

Z AnotherMC
Skocz do: nawigacja, szukaj
Plik:SFguide.png
Slimefun Guide
Maszyny

Slimefun - plugin dodający wiele nowych przedmiotów, mechanizmów itp. na serwer. Wszystkie przedmioty odblokowujemy w Slimefun Guide (poradnik do Slimefun, przywołujemy go za pomocą /sf guide). Podstawową maszyną, którą musimy wykonać jest Enhanced Crafting Table.

Slimefun Guide[edytuj]

Poradnik Slimefun dostępny jest pod komendą /sf guide.

Przedmioty i mechanizmy posegregowane są w kategorie. Zarówno kategorie jak i poszczególne przedmioty musimy odblokować za określony poziom doświadczenia.

W niektórych przypadkach odblokowanie jednego przedmiotu w określonej kategorii powoduje odblokowanie innych przedmiotów.

Kliknięcie na przedmiot pozwala na zobaczenie jego receptury.

Dla początkującego gracza[edytuj]

Przygodę ze Slimefunem warto zacząć, gdy mamy już zebrane trochę żelaza. Tworzymy kocioł i na nim umieszczamy dębową klapę. Utworzyliśmy w ten sposób naszą pierwszą maszynę - Automated Panning Machine.

Po drodze do kopalni najprawdopodobniej zdarzyło Ci się znaleźć trochę żwiru. Wykop go, jest dosyć ważnym surowcem.

Gdy już wrócisz do domu, weź żwir w ręce i przytrzymaj prawy przycisk myszy na klapie będącej częścią maszyny. Po chwili powinieneś otrzymać krzemień, glinę i najważniejszy dla nas Sifted Ore. Zgromadź trochę tego minerału, przyda Ci się później.

Jeżeli znajdziesz redstone, stwórz kilka łuków (chyba, że masz parę łuków jako rzadki drop ze szkieletów, to wtedy Ci się one przydadzą) i zrób kilka dispenserów. Będą one potrzebne do budowy kolejnych maszyn.

Następnymi maszynami do zbudowania dla Ciebie będą Ore Washer i Enhanced Crafting Table.

Następnie wypłucz Sifted Ore w Ore Washerze. Przetop trochę kamienia i w Enhanced Crafting Table zrób Gold Pan - przydatne narzędzie. Warto zabrać je ze sobą za każdym razem, kiedy planujesz wyprawę w podziemia - po kliknięciu nim prawym przyciskiem myszy na żwir otrzymasz od razu produkty przesiewania, bez konieczności używania Automated Panning Machine.

Dalszy rozwój twojego maszynowego imperium zostawiamy Tobie. Poniżej przedstawiamy listę tematów związanych z tym pluginem:

Lista tematów związanych z Slimefun[edytuj]